1 sie 2012

Szydełkowa bransoletka

Sznur szydełkowy

Przy pomocy szydełka można wydziergać różne cuda. Należą do nich między innymi szydełkowe bransoletki z koralików. Wykonanie jest proste, chociaż przy drobnych koralikach dosyć żmudne. Technikę najlepiej zobaczyć na filmikach prezentowanych na youtube. Polecam wpisać "crochet bead rope", a wszystko stanie się jasne. Istotne jest umiejętne przekładanie nitki pomiędzy koralikami. Z techniki szydełkowej wystarczy wiedzieć jak zrobić łańcuszek i oczko ścisłe. 

Ta bransoletka powstała z ok. 12 gramów koralików Toho w rozmiarze 8o. Po przyklejeniu końcówek okazała się być nieco za długa na zastosowanie zapięcia, dlatego oba końce są połączone na stałe.  Końcówki mają wymiary 13x9 mm (średnica wewnętrzna 9 mm), idealnie pasują do koralików w rozmiarze 8o, przerabianych po 6 sztuk w każdym okrążeniu.

Szydełkowe sznury z koralików to świetna zabawa. Turkusowe koraliki to TOHO Round 8o Silver-Lined Frosted Tea. Ich kolor jest niesamowity.

Bransoletka szydełkowa

Po skończeniu sznura postanowiłam zrobić bransoletkę przy pomocy drutu pamięciowego, na który oprócz szydełkowego sznura trafiły szklane koraliki, perełki, turkusowy howlit, a nawet jakieś zalegające na dnie szuflady kryształki Swarovskiego. Tak powstała, bardzo wakacyjna bransoletka.

szydełkowa bransoletka na drucie pamięciowym
4 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Dziękuję. Ostatnio pochłonęły mnie inne twórcze działania, a bransoletkowych pomysłów jeszcze trochę mam.

      Usuń

Dziękuję za czas poświęcony moim wpisom. Miło mi będzie gdy zostawisz swój komentarz.